Aktualności

Ligowy weekend za nami

W miniony weekend grały nasze drużyny.

W drugim swoim spotkaniu ligowym kadeci SKM Zastal Fatto Deweloper Zielona Góra U15 przegrali na własnym parkiecie z WKK Wrocław 47 - 71
O porażce naszego zespołu zadecydowała przede wszystkim przewaga wrocławian pod koszem. Rośli zawodnicy WKK szukani byli przez swoich rozgrywających, dominowali pod deskami zbierali mnóstwo piłek, ponawiali akcje.
Nasza drużyna walczyła, miała kilka zrywów i ciekawych akcji jednak to dzisiaj było zbyt mało by pokonać gości z Wrocławia.

Dla drużyny zielonogórskiej punktowali:
Hołyś 5
Zeromski 2
Szymanowicz 1
Korniluk 5
Szpakowski 14
Węgrowski 10
Witczak 2
Nowicki 8 
 
Rozgrywki rozpoczęły kadetki r. 2003.
 
Podopieczne Agaty Grabowieckiej w swoim pierwszym spotkaniu nowego sezonu miały ciężkie zadanie. W hali MOSiRu w Zielonej Górze podejmowały  ekipę AZS AJP I Gorzów Wlkp.Spodziewano się, że pierwsze spotkanie drużyny trenerki Agaty Grabowieckiej to może być poważny sprawdzian.

Nasze zawodniczki podeszły do meczu bardzo skoncentrowane i dobrze usposobione. Początek spotkania wskazywał, że może być to wyrównany mecz. Pierwsze akcje kosz za kosz, jednak drużyna SKM Zastal Fatto Deweloper Zielona Góra grała coraz lepiej i udało jej się uzyskać przewagę która później z każdą kwartą byłą powiększana. Dziewczyny SKMu grały bardzo mądrze, walecznie i szybko.
Trzymały wynik i kontrolowały przebieg akcji. Mocna obrona i konsekwentny atak tablicy. To się podobało.
 
Ostatecznie wygrywamy dzisiejsze spotkanie aż 72 - 43
 
Punkty SKM Zastal:
 
Rogaczewska Rozalia 6
Grabowiecka Zuzanna 6
Kowalska Iza 25
Gościak Wiktoria 9
Sarnowska Julia 16
Różańska Natalia 10
Kołaczkowska Oliwia, Kaluta Kamila, Skrzypczak Kinga, Groszek Julia 0
 
Bardzo cieszy pierwsze zwycięstwo w nowym sezonie. Drużynie i trenerce należą się wielkie gratulacje !
 
Brawo Team Kadetek 2003 !