Aktualności

Ćwierćfinał Mistrzostw Polski Juniorów - Zastal bez awansu

Zakończyły się Ćwierćfinały Mistrzostw Polski Juniorów U18.

Awans do półfinałów wywalczyły drużyny Marcina Gortata czyli  ŁKS Szkoła Gortata Łódź oraz Cracovia 1906 Szkoła Gortata Kraków.

We wczorajszym ostatnim spotkaniu Zastal Fatto Deweloper Zielona Góra - Cracovia 1906 Szkoła Gortata Kraków sprawa była prosta. Wygrywający gra dalej, dla przegrywającego to koniec sezonu.
Mecz od samego początku układał się po myśli gości. Krakowianie mocno bronili, nacisk na piłkę nie pozwalał zielonogórzanom na łatwe rzuty z czystych pozycji. Obrona mocno skupiała się na graczach obwodowych. Dobrze pilnowany i podwajany był również Wojtek Dymiński. Z kolei po stronie krakowian dobrze funkcjonowała cała piątka z niesamowitym skoczkiem Radosławem Skubińskim oraz rozgrywającym C.Karpikiem na czele.
Od samego początku zielonogórzanom grało się bardzo ciężko. Mocna obrona wymuszała nieprzygotowane akcje i rzuty które najczęściej mijały celu.
Po przerwie z zielonogórzan zupełnie zeszło powietrze. Uzyskana wyraźna przewaga krakowian w trzeciej kwarcie zapewniła wysoką wygraną w spotkaniu.

Punktowali:

SKM Zastal

Kamrowski 6
Siminski M. 10
Siminski M. 10
Szymański 7
Błoszyk 2
Domagała 4
Mackiewicz 4
Sobczak 4

Cracovia

Charef 9
Karpik 18
Sakowski 4
Skubiński 26
Michałowski 13
Bielski 2
Seliga 2
Hamera 2
Targoński 2

 

Statystyki: http://www.fibalivestats.com/u/POL/862470/

 

W drugim spotkaniu tego dnia pewna awansu drużyna .ŁKS Szkoła Gortata Łódź  przegrała z Legią Warszawa. Wielkie brawa dla legionistów za świetną postawę i grę do końca !

 

 

Sobota 7 kwietnia

 

W drugim spotkaniu 1/4 finałów Mistrzostw Polski Juniorów pokonujemy Legię Warszawa 94 - 80 i  o awans powalczymy z Cracovią 1906 Szkoła Gortata Kraków.
Wspaniałe widowisko zapewnili nam dzisiaj obie drużyny. Szybki ofensywny mecz mógł się podobać licznie zgromadzonej publiczności tym bardziej, że ekipa zielonogórska przez większość spotkania prowadziła.
Już pierwsze minuty spotkania zwiastowały, że szykuje się dobre widowisko. Gra kosz za kosz, akcja za akcję. Bardzo dobrze weszli w spotkanie Mikołaj i Michał Siminscy. Dziurawili kosz rzutami trzypunktowymi. Po stronie Legii szalał M.Kucharski z którym nasi obrońcy poradzić sobie nie mogli i to właśnie ten zawodnik trzymał wynik dla drużyny z Warszawy.
Z kolei pod koszem tradycyjnie Wojciech Dymiński walczył jak lew, punktował i zbierał. Łącznie w całym meczu miał 25 punktów i aż 20 zbiórek.
Po przerwie wzmocnienie obrony przede wszystkim na Kucharskim pozwoliło uzyskać większą przewagę, odskoczyć i bezpiecznie dowieść do końca spotkania.

Brawo ! Bardzo dobre zawody. Gratulacje dla obu ekip i trenerów.

Punkty zdobywali:

SKM Zastal

Dymiński 25
Kamrowski 7
Siminski Mikołaj 25
Siminski Michał 17
Szymański 5
Mackiewicz 8
Morgiel 7

Legia Warszawa

Kucharski 38
Piechowicz 15
Sadowski 18
Łączyński 3
Falkowski 4
Ropelewski 2

Pełne statystyki z meczu: http://www.fibalivestats.com/u/POL/861982/bs.html

W drugim sobotnim  spotkaniu Cracovia 1906 Szkoła Gortata Kraków przegrywa z ŁKS Szkoła Gortata Łódź 62 - 80

 

Piątek 6 kwietnia

 

Niestety w pierwszym spotkaniu naszej drużyny w Ćwierćfinałach Mistrzostw Polski Juniorów przegrywamy z ŁKS Szkoła Gortata Łódź 70 -80.

Łodzianie wzięli rewanż za spotkanie rozegrane we Wrześniu 2017 w winobraniowym turnieju w Zielonej Górze. Dzisiaj to oni byli lepsi i przez większość spotkania dyktowali warunki na parkiecie.
Nasza drużyna przystąpiła do spotkania bardzo emocjonalnie. Tak bardzo chcieli wygrać, że mało co wychodziło. Łodzianie dobrze bronili i mocno atakowali tablicę. Mnóstwo piłek zbierali w ataku, ponawiali akcje i już w pierwszej kwarcie udało im się uzyskać kilku punktową przewagę.
Drużyna SKMu grała nerwowo lecz woli walki odmówić im nie można. Walczyli o każdą piłkę i gdy tylko nadawała się okazja próbowali odrabiać straty. Pod koszami mocno pracowali W.Kamrowski i W.Dymiński. Dobre wejście z ławki rezerwowych dał Edwin Mackiewicz. Dwoili i troili się bracia Siminscy jednak na wyrównaną i dobrze dzisiaj usposobioną drużynę z Łodzi okazało się to zbyt mało.
Łodzianie nie dali się dogonić w czwartej kwarcie i wygrali dzisiejsze spotkanie 80 - 70

Punkty zdobyli:

SKM Zastal Zielona Góra

Dymiński 17
Kamrowski 23
Błoszyk 4
Siminski Michał 3
Siminski Mikołaj 9
Mackiewicz 10
Szymański 4

ŁKS Szkoła Gortata Łódź

Rajch 13
Gralewski 18
Zakrzewski 4
Wnuk 9
Keller 13
Mysko 10
Jóźwiak 9
Kramarz 4

Statystyki z meczu: http://www.fibalivestats.com/u/POL/861419/bs.html

W pierwszym spotkaniu turnieju Cracovia 1906 Szkoła Gortata Kraków pokonała Legię Warszawa 76 - 48

Końcowa Klasyfikacja Turnieju
1.ŁKS Szkoła Gortata Łódź - AWANS
2. Cracovia 1906 Szkoła Gortata Kraków - AWANS
3. SKM Zastal Fatto Deweloper Zielona Góra
4. Legia Warszawa

Wyróżnienia indywidualne:

MVP turnieju

Piotr Rajch (ŁKS)

Pierwsza piątka turnieju

Maciej Kucharski (Legia)
Piotr Rajch (ŁKS)
Bartosz Zakrzewski (ŁKS)
Radosław Skubiński (Cracovia)
Hugo Sobczak (SKM Zastal)

 

Galerie z turnieju: https://www.facebook.com/SkmZielonaGora/