Aktualności

SKM Zastal Zielona Góra - UKS Chromik I Żary 53 - 51 W dzisiejszym spotkaniu ligi mini koszykówki chłopców do lat 13 drużyna SKM Zastal pokonała Chromik Żary 53 - 51. To było bardzo emocjonujące spotkanie. Zielonogórzanie zagrali dobry mecz a trener Bogusław Onufrowicz bardzo zadowolony wychodził z sali. Nasi zawodnicy świetnie rozpoczęli, grali otwarcie, odważnie w ataku. Nie bali się penetrować strefy podkoszowej. Przeprowadzali również szybkie ataki. Do przerwy kilka punktów przewagi zastalowców. Druga połowa nieco słabsza i nerwowa jednak ostatecznie w meczu walki okazaliśmy się dzisiaj minimalnie lepszym zespołem. Na brawa zasługują wszyscy, którzy dzisiaj zagrali w hali przy ul. Wyspiańskiego.

Dobre wieści dotarły z Żar od drużyny rocznika 2006 i trenera Marka Hossy!

Drużyna SKM Zastal 2006 pod wodzą trenera Marka Hossa rozegrała turniej w ramach Lubuskiej Mini Koszykówki, Ekipa SKMu zwyciężyła wysoko oba mecze.
Gospodarze, Chromik Żary walczył i postawił się naszej drużynie, ostatecznie jednak ulegając.
W drugim meczu z SKM Nowa Sól przewaga naszej drużyny była widoczna w każdym elemencie gry.

J. Wolański 5

W miniony weekend w meczach wyjazdowych walczyły najmłodsze drużyny SKM Zastal.

W dalekim Grójcu w turnieju Royal Apple 2018 grała  drużyna młodzików rocznik 2006 natomiast we Wrocławiu w meczu ligowym rywalizowali młodzicy podopieczni Michała Siwickiego, przegrali ale z czwartego miejsca awansowali do dalszego etapu rozgrywek!

Drużyna SKM Zastal, rocznik 2006 uczestniczyła w bardzo silnie obsadzonym i perfekcyjnie zorganizowanym turnieju Royal Apple 2018 w Grójcu.

Relacja trenera Marka Hossy:
Każdy mecz to wielkie doświadczenie dla naszych chłopków, kilka drużyn na chwilę obecną jest poza naszym zasięgiem, graliśmy, walczyliśmy a chłopcy zostawili serce i poświęcenie na parkiecie. Zajęlismy 6 miejsce na 8 drużyn, które odzwierciedla nasze obecne umiejętności. Wracamy do treningów aby poprawić to co już umiemy i uczyć się nowego.
Turniej dał wiele wskazówek dla Marka Hossa, który prowadzi tę drużynę.

V-VIII: Zastal Zielona Góra – Kadet Biała Podlaska 50 : 38
mecz o 5 miejsce: Zastal Zielona Góra – TKM Włocławek 60 : 73 MVP: Marcel Bednarek

Pierwsza Piątka Turnieju :
Kacper Indyka – Piotrówka Radom (Eval 9,4)
Zoran Milicic – UKS 7 Trefl Sopot (Eval śr.15,6)
Antoni Marciński – MKS Grójec ( Eval śr. 22,6)
Maksymilian Bauer – Katowice (Eval 12,6)
Bartosz Łazarski – TKM Włocławek (Eval sr 12,2)

Gratulacje dla Teamu

We Wrocławiu grali młodzicy Michała Siwickiego

Niestety w niedzielnym wyjazdowym spotkaniu młodzicy SKM Zastal podopieczni Michała Siwickiego przegrali z liderem rozgrywek WKK Wrocław 39 - 81 i w tabeli po 14 kolejkach zajmują 4 miejsce.
Nasza drużyna dała się zaskoczyć już w pierwszej kwarcie.Mocna obrona wrocławian wymuszała na naszych koszykarzach mnóstwo strat. Przystąpiliśmy do tego spotkania nieco "zaspani" co skrzętnie i mocno wykorzystał rywal. Po pierwszej połowie przegrywaliśmy już 12 -55. Druga połowa była dużo lepsza. Wygraliśmy ją jednym punktem jednak zbyt duża strata z pierwszej połowy nie pozwoliła ani na moment zbliżyć do drużyny WKK Wrocław

Żeromski 2

Pomimo przegranej dla drużyny Michała Siwickiego należą się brawa za postawę w drugiej połowie meczu.
Mimo dużej straty i praktycznie przesądzonym wyniku chłopaki walczyli do końca spotkania.
Brawo również za cały sezon regularny, za wolę walki którą pokazali i naprawdę spore już umiejętności! Wygrali 7 meczów oraz tyle samo przegrali. Brawo dla całej drużyny oraz trenera !

Drużyna z czwartego miejsca awansowała do dalszego etapu rozgrywek

SKM Zastal Fatto Deweloper Zielona Góra, Akademia Mistrzów Koszykówki MINIBASKET i Zespół Szkół Ekologicznych im. Unii Europejskiej - II LO, ma przyjemność zaprosić uczniów szkół podstawowych z klas 7 oraz oddziałów gimnazjalnych z klas II-III na kolejną edycję turnieju sportowego - to już 7 Streetball Challenge II LO.

Impreza odbędzie się w Poniedziałek, 23 kwietnia 2018 r. w Zespole Szkół Ekologicznych
(ul. Francuska 25 A) na szkolnych obiektach sportowych (w razie niepogody w sali gimnastycznej).

Rozpoczęcie od godz. 10:30!

Drużyny mogą być mieszane i składać się z trzech zawodników + 1 osoba rezerwowa.

Uczestnictwo bezpłatne.

Zawodnicy przychodzą pod opieką nauczyciela lub trenera (opiekuna).

Mecze rozgrywane systemem 3*3.

Liczba drużyn ograniczona!!!

Nie może Was tam zabraknąć! Wspaniałe nagrody do wygrania.

Bardzo prosimy dotrzymać terminu zgłoszenia do turnieju, gdyż liczba drużyn jest ograniczona.

Liczymy na Państwa zgłoszenie i w tym roku, życzę rywalizacji w duchu sportowej walki
i zasad fair-play.

Zgłoś się i weź udział w 7 Streetball Challenge II LO!

Spotkaj się z zawodnikami Stelmet BC Zielona Góra!

Zgłoszenia przyjmowane są do 19 kwietnia 2018 pod numerem telefonu:

535 98 99 96 lub mailem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Partnerzy imprezy: Stelmet BC Zielona Góra, Lubuski Związek Koszykówki.

Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody.'

SKM Zastal - Turów Zgorzelec

Bardzo ważne zwycięstwo dla układu tabeli odnieśli młodzicy!
We wczorajszym meczu w hali MOSiRu pokonali Turów Zgorzelec 73 - 55
Podopieczni Michała Siwickiego którego chwilowo zastępuje Kamil Czapla przez cały mecz kontrolowali przebieg sytuacji. Już pierwszej kwarcie udało się uzyskać kilka punktów przewagi którą udało "dowieść się" do końca meczu.