Aktualności

W poniedziałkowy wieczór drużyna młodziczek, podopieczne Agaty Grabowieckiej pokonują na wyjeździe mocną drużynę Gorzów Wlkp. III wynikiem 53:67.

Tuż przed zakończeniem I połowy wychodzimy na 1 punktowe prowadzenie, którego już nie oddajemy do końca spotkania, kontrolując przebieg meczu.
Iza Kowalska, jak na kapitana zespołu przystało rzuca magiczne 27pkt., dodaje 8 zbiórek i 6 przechwytów.
Cała drużyna zapracowała na zwycięstwo, zaangażowaniem w obronie i walką na tablicy. Brawo Dziewczyny !!
Przed nami jeszcze jedno bardzo ważne spotkanie z Gorzowem II na wyjeździe. Trzymajcie kciuki już w najbliższą niedzielę :)

Sztuder 17 pkt, 9zb.

W rozegranym wczoraj  (13 stycznia) we Wrocławiu meczu na szczycie podopieczni Pawła Kuciemby przegrali z WKK Wrocław 75:68. W dwumeczu jest remis, ale małe punkty na + dla SKMu, dzięki czemu nasza drużyna ma duże szanse na zajęcie 1 miejsca w tabeli.

Marcel Skrzypczak  0

W niedzielę na Hali Novity rozegrano trzy spotkania, w których o punkty walczyły młodziczki oraz dwie drużyny juniorów.

Po niezwykle zaciętej końcówce meczu dziewczyny SKM Zastal ulegają nieznacznie drużynie Gorzów Wlkp. I 70:71, który był faworytem tego spotkania. Zielonogórzanki po I połowie schodziły ze znaczną przewagą punktową, niestety nie udało się dowieźć zwycięstwa do końca. Na 6 sek. przed końcem meczu zabrakło koncentracji, która kosztowała nas zwycięstwo.
Mimo to można wyciągnąć z meczu pozytywne aspekty w postaci drużynowej obrony oraz zespołowej gry w ataku.
Do poprawy ilość strat oraz rzuty osobiste.

Sztuder 10

Juniorzy I podopieczni Kamila Czapli przegrali z bardzo silnym WKK Wrocław I 72 – 79. Przez trzy kwarty nasi zawodnicy kontrolowali wynik meczu. Niestety w czwartej kwarcie to goście zachowali więcej zimnej krwi i odnieśli zwycięstwo.

Domagała 0

Juniorzy II podopieczni Marka Hossy zdominowali drużynę WKK Wrocław II wygrywając aż 143-53!

Hugo Sobczak 4

Po noworocznej przerwie do ligowych pojedynków wrócili kadeci SKM Zastal trenera Kamila Czapli.

W pierwszym pojedynku Nowego Roku podejmowali we własnej hali drużynę Chromika Żary.

Spotkanie od  samego początku układało się po myśli zielonogórzan. Już w pierwszej kwarcie udało się zaskoczyć drużynę z Żar kilkoma kontrami, rzutami trzypunktowymi i tym samym uzyskać znaczną przewagę która do przerwy wynosiła prawie 30 punktów. W drugiej połowie nasi kadeci kontrolowali mecz i nie pozwolili zbliżyć się przeciwnikowi. Trener rotował zawodników, ćwiczył różne warianty w ataku pozycyjnym. Ostatecznie zwyciężyliśmy w tym spotkaniu aż 43 punktami nie pozwalając rywalowi rzucić więcej niż 50 punktów. Wynik 91 - 48!

Gratulacje chłopaki!

Niezmiernie miło poinformować nam, że do grona sponsorów klubu SKM ZAstal Fatto Deweloper Zielona Góra dołączyła firma T.A Sztuder S.C. !

Kilka słów o firmie:
Zakład Wylęgu Drobiu Tomasz & Andrzej Sztuder produkcja prowadzona jest w czterech zakładach: ZWD Wijewo, ZWD Pław, ZWD Dzierżoniów oraz ZWD Drezdenko gdzie sezonowo lężone są wyłącznie pisklęta gęsie.

Roczna produkcja wynosi ponad 50mln wylężonych piskląt, jednorazowo 115 tysięcy piskląt, każdy nakład pochodzi z jaj kur w tym samym wieku. Lężone są pisklęta brojlerowskie Ross, Cobb, Hubbard Flex, które spełniają wymagania wynikające z Certyfikatów Jakości Piskląt przyznanych firmie braci Sztuder na podstawie regularnych audytów kontrolnych przez komisje z Wielkiej Brytanii (ACP) oraz Holandii (IKB). Dzięki temu jako jedyni mogą sprzedawać pisklęta do Niemiec.

O tym, że bezpowrotnie minęły czasy małych lokalnych wylęgarni przekonuje nas przykład dynamicznie rozwijającej się od ponad 10 lat firmy ZWD Tomasz i Andrzej Sztuder s.c.
w 100% kapitał polski. Wtajemniczeni wiedzą, że ich przygoda z wylęgarnią zaczęła się dużo wcześniej, na początku lat dziewięćdziesiątych. Znajomi Tomasza i Andrzeja Sztuder mówią, że o wylęgach wiedzą oni wszystko. Tomasz i Andrzej Sztuder jak mało kto znają najgłębsze tajniki
lężenia doskonałych piskląt. Atutem braci jest ich wykształcenie w zakresie nowoczesnego zarządzania i marketingu. Zdobyta wiedza pomaga im niezwykle sprawnie kierować ogromną
firmą, w której co tydzień lężonych jest ponad milion piskląt brojlerowskich.Roczna produkcja tego giganta na polskim rynku wyniesie w 2009 r. ponad 50 mln wylężonych piskląt. Biorąc pod
uwagę udział w produkcji krajowej, to znakomity wynik. W najbliższych planach jest budowa na południu Polski piątego, największego i najbardziej nowoczesnego zakładu wylęgu drobiu w Polsce.Swoją karierę bracia Sztuder rozpoczęli w dzisiaj już nieczynnym zakładzie w Krośnie
Odrzańskim. Obecnie produkcja piskląt prowadzona jest w czterech zakładach wylęgowych pokrywających zasięgiem swojego działania znaczny obszar zachodniej Polski, są to: ZWD Pław, ZWD Dzierżoniów, ZWD Wijewo oraz ZWD Drezdenko.

Firma wspierać będzie drużynę żeńską SKM Zastal rocznika 2003 (trener Agata Grabowiecka) oraz młodsze dziewczyny z rocznika 2006!

Witamy na pokładzie klubu SKM Zastal i serdecznie dziękujemy!